Čo tak skúsiť niečo nové?

Autor: Matúš Gič | 3.4.2015 o 10:16 | (upravené 29.5.2015 o 10:29) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  2071x

Pozerajúc sa na súčasný stav a situáciu, v ktorej sa dnešná spoločnosť nachádza možno konštatovať, že záujem mládeže o štúdium čím ďalej tým viac stúpa. 

Množstvo mladých ľudí, absolventov najrôznejších stredných škôl síce baží po diplomoch, ale nie kvôli poznatkom či skúsenostiam. Ide im len o získanie samotných diplomov, nezaujíma ich skutočná cesta, vidia len cieľ, ktorým je pre nich množstvo peňazí, no však bez toho, aby pre to niečo urobili. Žijú  v tom, že diplomy im prinesú sľubnejšiu budúcnosť a úspech. Väčšina z nich ani poriadne nevie čo chce, nevedia akým smerom sa uberať, no aj napriek tomu sa bezhlavo hrnú na vysoké školy. Množstvo z ponúkaných študijných programov bolo donedávna už poriadne zastaralých a pre potencionálnych uchádzačov tak nezaujímavých. Toto je jedným z dôvodov prečo na škole nevydržali dlho a opúšťali ich rady. 

Veľa ľudí tvrdí, že na Slovensku máme priveľa vysokých škôl. No k tomuto tvrdeniu nepristupujú však všetci rovnako. Sú ľudia ktorí sa s tým stotožňujú a tvrdia, že máme naozaj priveľa vysokých škôl, ktoré sú nekvalitné a jediná vec, ktorú robia je, že z náš len ťahajú peniaze. No na druhej strane stoja ľudia, ktorí sú opačného názoru a tvrdia, že s väčším počtom škôl prichádza viac možností na uplatnenie. Osobne sa stotožňujem tiež s týmto názorom. Množstvo škôl ponúka mladým ľudom len viac možností, čo je len dobre. Práve tie možnosti a možnosť slobodného výberu môžu pozitívne vplývať na spoločnosť a na jej samotný chod. Vďaka ponukám škôl, ktoré prichádzajú v súčasnosti s najrôznejšími študijnými programami si svoje zameranie a neskôr svoje budúce uplatnenie môže už dnes nájsť naozaj každý. Samozrejme všetko záleží od toho, ako budeme k štúdiu pristupovať. Toto je rozhodujúce. Ak budeme nezodpovední a nepreukážeme žiaden záujem o štúdium, tak tie možností sú nám nanič. Preto je dobre sa nad štúdiom priadne zamyslieť a pouvažovať čo naozaj vlastne chceme, aby sme nič v budúcnosti nemuseli ľutovať.

Málokto si uvedomuje koľko možností nám naša spoločnosť ponúka. Niekto môže o tomto len snívať. Čo by druhí dali za to, keby sa mohli venovať a študovať to, čo ich naozaj baví. Mali by sme byť vďační za tie možnosti a príležitosti. To čo je potrebné je zamyslieť sa, poriadne pouvažovať, vytýčiť si cieľ a ísť si za svojim. Najdôležitejšie je nevzdať sa svojho cieľa a ísť si tvrdo za tým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?