Čo tak skúsiť niečo nové?

Autor: Matúš Gič | 3.4.2015 o 10:16 | (upravené 29.5.2015 o 10:29) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  2095x

Pozerajúc sa na súčasný stav a situáciu, v ktorej sa dnešná spoločnosť nachádza možno konštatovať, že záujem mládeže o štúdium čím ďalej tým viac stúpa. 

Množstvo mladých ľudí, absolventov najrôznejších stredných škôl síce baží po diplomoch, ale nie kvôli poznatkom či skúsenostiam. Ide im len o získanie samotných diplomov, nezaujíma ich skutočná cesta, vidia len cieľ, ktorým je pre nich množstvo peňazí, no však bez toho, aby pre to niečo urobili. Žijú  v tom, že diplomy im prinesú sľubnejšiu budúcnosť a úspech. Väčšina z nich ani poriadne nevie čo chce, nevedia akým smerom sa uberať, no aj napriek tomu sa bezhlavo hrnú na vysoké školy. Množstvo z ponúkaných študijných programov bolo donedávna už poriadne zastaralých a pre potencionálnych uchádzačov tak nezaujímavých. Toto je jedným z dôvodov prečo na škole nevydržali dlho a opúšťali ich rady. 

Veľa ľudí tvrdí, že na Slovensku máme priveľa vysokých škôl. No k tomuto tvrdeniu nepristupujú však všetci rovnako. Sú ľudia ktorí sa s tým stotožňujú a tvrdia, že máme naozaj priveľa vysokých škôl, ktoré sú nekvalitné a jediná vec, ktorú robia je, že z náš len ťahajú peniaze. No na druhej strane stoja ľudia, ktorí sú opačného názoru a tvrdia, že s väčším počtom škôl prichádza viac možností na uplatnenie. Osobne sa stotožňujem tiež s týmto názorom. Množstvo škôl ponúka mladým ľudom len viac možností, čo je len dobre. Práve tie možnosti a možnosť slobodného výberu môžu pozitívne vplývať na spoločnosť a na jej samotný chod. Vďaka ponukám škôl, ktoré prichádzajú v súčasnosti s najrôznejšími študijnými programami si svoje zameranie a neskôr svoje budúce uplatnenie môže už dnes nájsť naozaj každý. Samozrejme všetko záleží od toho, ako budeme k štúdiu pristupovať. Toto je rozhodujúce. Ak budeme nezodpovední a nepreukážeme žiaden záujem o štúdium, tak tie možností sú nám nanič. Preto je dobre sa nad štúdiom priadne zamyslieť a pouvažovať čo naozaj vlastne chceme, aby sme nič v budúcnosti nemuseli ľutovať.

Málokto si uvedomuje koľko možností nám naša spoločnosť ponúka. Niekto môže o tomto len snívať. Čo by druhí dali za to, keby sa mohli venovať a študovať to, čo ich naozaj baví. Mali by sme byť vďační za tie možnosti a príležitosti. To čo je potrebné je zamyslieť sa, poriadne pouvažovať, vytýčiť si cieľ a ísť si za svojim. Najdôležitejšie je nevzdať sa svojho cieľa a ísť si tvrdo za tým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?